Evde Kore Cilt Bakımı Maske Tarifleri

Kore’den hanede yapılabilen cilt bakım maskesi tanımları göz kamaştıran cilt sıklıklarıyla hayranlık uyandıran Koreli bayanların nasıl pürüzsüz, ışıltılı ve sağlıklı bir cilde sahip olduklarının sırrını açığa çıkartıyor. Doğal yağlardan, meyve ve bitki özlerinden hazırlanmış maskelerle porseleni andıran pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için haftada yalnızca birkaç gün;

  • Cilt temizleme,
  • Cilt bakım

Maskesi olarak uygulanan bu tanımlarla her yaşta hoş görünmenin sırrını mesken imalatı Kore maskelerinde bulabileceksiniz.

Kore Cilt Temizleme Maskesi Nasıl Yapılır?

Koreli bayanların cilt temizliklerine çok kıymet verdikleri bilinmektedir. Sıklıkla makyaj yapmadıkları hane yaptıklarında ciltlerini temizlemek için olağandan çokça emek verdikleri de saklamadıkları bir gerçektir. Güneşin yahut öteki olumsuz hava koşullarının tesirlerine karşı öncelikle ciltlerini korumak ve temizlemekle işe başlayan Koreli bayanların peeling için kullandıkları Kore maskesi nasıl yapılır sorusuna verilen tanım tekliflerinde bilinen doğal gereçlerden cevapları mevcuttur.

  • Birinci tanımda yararları devletimizde de bilinen yağlar kullanılarak uygulanılan ve 424 tekniği olarak bilinen hususî bir tatbikten geliyor. Hindistan cevizi yağı yahut badem yağı ile 5 dakika boyunca yüze masaj yapılarak cilt şıkça beslenir. Akabinde yüz 2 dakika boyunca rastgele bir cilt temizleyicisi kullanarak temizlenir ve 4 dakika boyunca ılık su ile yüz yıkanır.
  • 2. tanımda ise hepimizin mutfağında bulunan pirinç kullanılmaktadır. Korelilerin hoşluk sırları pirinç suyu ile cilt temizlemede yatıyor. Ciltlerinde sahip oldukları beyaz imgeyi bu tarife borçlu olan Koreli hatunlar, bir kap içerisine iki yemek kaşığı pirince sınırlı aralıklarla su katarak üstünü kapatıp bekletmektedirler. Su bulanıklaştığında pirinç suyu karıştırılır ve yüze uygulanarak 5 dakika bekletilmenin akabinde su ile şıkça temizlenir.

Kore Cilt Bakım Maskesi Nasıl Yapılır?

Cilt temizliğinin akabinde cilt bakımı için faydalandıkları kozmetik eserlerin dışında doğal Kore cilt bakım maskeleri pratiklerine geçmektedirler. Maskelerinin ana bileşenlerini yumurta akı ve yulaf oluşturmaktadır. Haftada bir yahut iki kere pratiğin ehil olduğu bu maskede;

  • Tıkalı gözenekler açılır.
  • Cildin yağ üretimi istikrara girer.
  • Yaşlanma tesirleri azaltılır.
  • Cilt yenilenir.

1 yumurta akı, 1 çay kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı yulaf karıştırılarak elde edilen maske cilde tatbikin akabinde 20 dakika sonra temizlenmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir