2019 Salon Aydınlatma Modelleri

Salon aydınlatma trendleri her ene tıpkı giysi modasında olduğu üzere değişmektedir. Aydınlatma da moda ile belirlenen bir ögedir. Tüm dekoru ve konutun havasını belirleyen salon aydınlatma modelleri sayesinde salon isterseniz çok şık ve gösterişli, isterseniz de çok sıcak ve samimi görünebilir. Gece ve gündüzü birbirinden ayırmayı sağlayan ışığın moda ile bu denli tesirli olması sayesinde tüm meskenin havası değişebilmektedir. Hane dekorasyonu için en vazgeçilmez detaylardan biri olan aydınlatma sistemlerinde kullanılan ışıkların rengi psikoloji için hayli tesirlidir. Örnek olarak sarı ışık ruhsal olarak daha sıcak bir hava yaratsa da, uyku getirme özelliği sebebiyle evlat odalarında sarı ışık kullanılması önerilir. Beyaz ışık ise ruhsal olarak olumsuz tesirlere sahip olsa da orantısının ayarlanması durumunda enerjik bir hava katarak tüm meskenin daha canlı görünmesini sağlayabilir.

2019 Salon Aydınlatma Çeşitleri Nelerdir?

2019 salon aydınlatma çeşitleri arasında elbette en değerli detayların başında salon ya da konutun geri kalanında kullanılan avize seçimleri gelir. Salonlarda kullanılan avizeler ve lamba dizaynları tüm hanenin dekorunu değiştirecektir. Umum olarak 2019 yılında epey çağdaş ve gösterişsiz koltuklarla birlikte çok şık avizelerin kullanılması modası başlamıştır. Mahsusen hanenin tümünde sadelik laf konusu iken münhasıran yemek masasının üzerinde epeyce şık ve gösterişli avizelerin kullanılması tercih edilir. 2019 yılını en çok sevilen aydınlatma trendleri arasında sarkıt lambalar da bulunmaktadır. Sarkıt lambalar ve farklı ampul modelleri 2019 yılının en trendleri arasında.

2019 Salon Aydınlatma Modelleri Nelerdir?

2019 salon aydınlatma modelleri arasında en dikkat çeken detayların başında salonlarda kullanılan avize modelleri gelmektedir. Şahsi tasarım salon aydınlatmaları ya da halatlı modeller günümüzde hala en tanınan aydınlatma tahlillerinden biri olarak trendler arasında tarafını koruyor. Bunun yanı sıra 2019 yılında aydınlatma tahlilleri için tek bir ışık tasarrufu tercih edilmez. Salonu aydınlatan tek bir lamba noktasına, salonu aydınlatan, yemek masasını aydınlatan ve tv ünitesi yanında aplik olarak kullanılan aydınlatmalar modadır. Bu sayede hanenin daha şık, sıcak ve samimi görünmesi sağlanır.

Sosyal Medyada Paylas:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir