Terk edilmenin acısını nasıl dindirirsiniz?

Terk edilmenin acısını nasıl dindirirsiniz?

Ne kadar acı olsa da pek çoğumuz ‘ilişkimiz bitti’ ya da ‘bitmeli’ tarzı cümleler işitmişizdir. Peki çoğu zaman geri dönüşü olmayan bu cümleyi duyduktan sonra ne yapmamız gerekir?

Her ayrılık acı verir ama ona hala deliler gibi aşıksanız hissedeceğiniz acı katsayısı mutlaka daha yüksek olacaktır. Bu acıyla kendinizi dibe çekip dağıtmanız da mümkün, hırslanıp onu tamamen unutmaya çalışmanız da. Seçim sizin, fakat ilk seçeneği kendinizi yıpratmaktan başka işe yaramayacaktır. O yüzden aşağıdaki önerilere bir göz gezdirin ve göz gezdirmekle kalmayıp onları mümkün olduğunca hayata geçirmeye çalışın.

Eşyalarınızı geri alın..

Ondaki bütün eşyalarınızı alın. Onda eşyalarınızın olması ayrılık acınızı artıracaktır. Hem de onunla eşyarınızı almak için aylar sonra görüşmek zorunda kalacaksınızdır. Iyisi mi ayrıldığınız gün ondaki bütün eşyalarınızı alın.

İntikam almaya kalkışmayın..

Ondan intikam almaya çalışmak, onu hayatınızın odağına koyar ve onu unutmanız zorlaşır. Sürekli intikam planları yaparsanız onu kafanızdan atamazsınız.

Romantik hareketlerden kaçının..

Romantizmi bırakın artık. Gerçekçi olun; ilişkiniz bitti. Bunu kabul edin. Sürekli onu hatırlatacak ve anılarınızı taze tutacak eşyaları saklayıp durumunuzu güçleştirmeyin. Size yolladığı bütün aşk mektuplarını hiç vakit kaybetmeden gözünüzün önünden kaldırın. Bu romantik temizlik harekatı başlangıçta çok zor gelebilir, ama aksi taktirde bütün gün ve gecelerinizi onu düşünerek, eski giydiği kazağı koklayarak geçirirsiniz ve duygusal özürlü bir birey haline gelirsiniz.

Onu aramayın..

Ona telefon etme isteği tıpkı aklınızdan çıkmasa bile onu aramayın.

Kendinizi kaybetmeyin..

İçinizdeki sıkıntıdan kurtulmak kendinizi oyalamak için asla yiyecek ve içeceğe saldırmayın, saatler boyu televizyon seyretmeyin ya da mutsuzluğunuzu bahane ederek evinizi çöplük haline getirmeyin. Eve kapanmak yerine kendinizi yenileyin..

Yeni sevgilisini görmezden gelin..

Sizi terkettikten sonra, onu başka birinin kollarında görmek size acı verebilir ama olay çıkarmaya kalkışmayın. Onu görmemezlikten gelir ve sanki hiç yoklarmış gibi davranın.

Acınızı sağda solda anlatmayın..

Gerçekten yakın dostunuz olmadıkça kimseye ne kadar acı çektiğinizi anlatmayın